Pogrzeb katolicki
Ko¶ciół parafialny

Obrzędy pogrzebu liturgii rzymskiej proponuj± trzy formy pogrzebu, odpowiadaj±ce trzem miejscom ich sprawowania (dom, ko¶ciół i cmentarz). Wybór formy pogrzebu zależy od miejscowych zwyczajów i możliwo¶ci organizacyjnych.

Wskazania dla rodziny dotycz±ce ceremonii pogrzebu:

• Przed powiadomieniem innych o uroczysto¶ciach pogrzebowych, należy ustalić w kancelarii parafialnej oraz w porozumieniu z wybranym zakładem pogrzebowym dzień, godzinę i miejsce pogrzebu.
  • Pogrzeb osoby spoza parafii prowadzimy po przedstawieniu w kancelarii pisemnej opinii ks. Proboszcza parafii, w której mieszkał zmarły.

Przed pogrzebem należy dostarczyć następuj±ce dokumenty:

• akt zgonu
  • za¶wiadczenie o przyjęciu sakramentów (je¶li zgon nast±pił poza parafi± to wystawia je proboszcz, a je¶li w szpitalu, to kapelan szpitala)