Parafia
Ogłoszenia parafialne

Niedziela Trójcy Przenajświętszej
16 czerwca 2019 roku

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy "w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego", powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
 1. W miniony czwartek młodzież z naszej Parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości, a bierzmowanych i ich rodziny polecamy w naszych modlitwach.
 2. W środę, 19 czerwca, na godz. 14:00 zapraszamy dzieci, wychowawców, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego. Pół godziny przed Mszą będzie okazja do Spowiedzi Świętej. Chciejmy dobrze rozpocząć wakacyjny odpoczynek, nie zapominając nigdy o Panu Bogu.
 3. W czwartek, 20 czerwca, Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9:00, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: Hallera, Błękitną, Idzikowskiego, Brązową, Konduktorską, Domachowskiego i Hallera. Prosimy o zgłoszenie się do Ks. Zbigniewa lub Ks. Jarosława osoby, które przygotowują pierwszy ołtarz i osoby niosące baldachim i chorągwie.
 4. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:00.
 5. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00.
 6. W przyszłą sobotę, 22 czerwca, o godz. 10:00 w Katedrze Toruńskiej odbędą się Święcenia Kapłańskie. Otoczmy przyszłych prezbiterów naszą modlitwą i prośmy o nowe powołania.
 7. W tym tygodni patronują nam:
  • 17 VI - św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI - św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), który zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
 8. Informujemy, iż w od poniedziałku biuro parafialne jest nieczynne w stałych godzinach dyżuru duszpasterskiego. Wszelkie sprawy administracyjne i biurowe załatwiamy w ciągu tygodnia po zakończeniu każdej Mszy św. W sprawach pilnych oraz wypadkach losowych prosimy zgłaszać się w plebanii.
 9. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i pamięcią modlitewną.
 10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Krystynę Głos. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.
Zobacz też
Pobierz
Nasze Życie
Nasze Życie
Biuro prawne
W salce parafialnej można skorzystać z Biura Pomocy Prawnej, uruchomionego w porozumieniu i przy współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Toruniu. Biuro służy bezpłatną pomocą w sprawach z zakresu prawa pracy, postępowania administracyjnego, informowania o treści obowiązujących przepisów i aktów normatywnych regulujących daną sprawę, a także pomocą w redagowaniu pism procesowych, administracyjnych i innych.
Biuro Pomocy Prawnej czynne w drugą środę miesiąca, w godz. 18.30 - 19.30.
Polecamy
One Of Us "Jeden z nas" to europejska inicjatywa obywatelska (włoskiej Fundacji Vita Nova oraz przedstawicieli 7 krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym Polski) mająca na celu zagwarantowanie każdemu człowiekowi prawa do życia od chwili poczęcia.
Strona internetowa poświęcona kampanii:
www.oneofus.eu/pl
Ogłoszenia parafialne | Historia parafii | Msze Święte i Nabożeństwa | Sakramenty | WSPÓLNOTY | GALERIA
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. Niepokalanego Poczęcia 
	   Najświętszej Maryi Panny
  ul. Powstańców Śląskich 7, 87-100 TORUŃ
Biuro Parafialne:
  czynne w poniedziałki, środy i w czwartki:
  16.30 - 17.30
Tel./Faks: (56) 652 03 47
E-mail :
stawki@diecezja.torun.pl

stat4u
2011 © Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Toruniu