Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
20 maja 2018 roku

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Zachęcamy, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć także na jutrzejsze święto Maryi Matki Kościoła.
  1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów nie wypełnili jeszcze przykazania kościelnego o komunii świętej wielkanocnej, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  2. Przed kościołem odbywa się dzisiaj zbiórka na pomoc charytatywną dla mieszkańców Syrii w ramach akcji duszpasterskiej Rodzina - Rodzinie. Bóg zapłać za składane ofiary.
  3. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  6. Codziennie gromadzimy się w kościele o godz. 17.30 na nabożeństwach majowych. Zapraszamy wszystkich do wspólnotowej modlitwy.
  7. Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich we współpracy z Parafialnym Zespołem "Caritas" oraz Radą Osiedla organizują w niedzielę 27 maja doroczny Festyn Parafialno - Osiedlowy. Nasze spotkanie na boisku Zespołu Szkół Nr 14 rozpocznie się o godz. 15.00.
    Przygotowano wiele atrakcji: różnorodne pokazy i zabawy sprawnościowe, konkurencje sportowe oraz gry z nagrodami, loterię fantową oraz inne niespodzianki. Zwracamy się z prośbą o ufundowanie nagród do loterii i przekazanie ich organizatorom. W trakcie zabawy można będzie pokrzepić się grochówką, grillowaną kiełbaską, ciastem i kawą serwowaną przez Zespół "Caritas". Zapraszamy do rodzinnego spędzenia niedzielnego popołudnia w miłej i radosnej atmosferze.
  8. Osoby, które zadeklarowały swój udział w wyjeździe do Gruzji zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek, 21 maja, o godz. 16.30 w salce parafialnej. Przy podpisaniu umowy należy dokonać przedpłaty w wysokości 1.000 zł.
  9. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Stanisława Trawkę i Jadwigę Tyda.