Parafia
Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
20 maja 2018 roku

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Zachęcamy, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć także na jutrzejsze święto Maryi Matki Kościoła.
 1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów nie wypełnili jeszcze przykazania kościelnego o komunii świętej wielkanocnej, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 2. Przed kościołem odbywa się dzisiaj zbiórka na pomoc charytatywną dla mieszkańców Syrii w ramach akcji duszpasterskiej Rodzina - Rodzinie. Bóg zapłać za składane ofiary.
 3. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 6. Codziennie gromadzimy się w kościele o godz. 17.30 na nabożeństwach majowych. Zapraszamy wszystkich do wspólnotowej modlitwy.
 7. Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich we współpracy z Parafialnym Zespołem "Caritas" oraz Radą Osiedla organizują w niedzielę 27 maja doroczny Festyn Parafialno - Osiedlowy. Nasze spotkanie na boisku Zespołu Szkół Nr 14 rozpocznie się o godz. 15.00.
  Przygotowano wiele atrakcji: różnorodne pokazy i zabawy sprawnościowe, konkurencje sportowe oraz gry z nagrodami, loterię fantową oraz inne niespodzianki. Zwracamy się z prośbą o ufundowanie nagród do loterii i przekazanie ich organizatorom. W trakcie zabawy można będzie pokrzepić się grochówką, grillowaną kiełbaską, ciastem i kawą serwowaną przez Zespół "Caritas". Zapraszamy do rodzinnego spędzenia niedzielnego popołudnia w miłej i radosnej atmosferze.
 8. Osoby, które zadeklarowały swój udział w wyjeździe do Gruzji zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek, 21 maja, o godz. 16.30 w salce parafialnej. Przy podpisaniu umowy należy dokonać przedpłaty w wysokości 1.000 zł.
 9. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Stanisława Trawkę i Jadwigę Tyda.
Zobacz też
Pobierz
Nasze Życie
Nasze Życie
Biuro prawne
W salce parafialnej można skorzystać z Biura Pomocy Prawnej, uruchomionego w porozumieniu i przy współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Toruniu. Biuro służy bezpłatną pomocą w sprawach z zakresu prawa pracy, postępowania administracyjnego, informowania o treści obowiązujących przepisów i aktów normatywnych regulujących daną sprawę, a także pomocą w redagowaniu pism procesowych, administracyjnych i innych.
Biuro Pomocy Prawnej czynne w drugą środę miesiąca, w godz. 18.30 - 19.30.
Polecamy
One Of Us "Jeden z nas" to europejska inicjatywa obywatelska (włoskiej Fundacji Vita Nova oraz przedstawicieli 7 krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym Polski) mająca na celu zagwarantowanie każdemu człowiekowi prawa do życia od chwili poczęcia.
Strona internetowa poświęcona kampanii:
www.oneofus.eu/pl
Ogłoszenia parafialne | Historia parafii | Msze Święte i Nabożeństwa | Sakramenty | WSPÓLNOTY | GALERIA
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. Niepokalanego Poczęcia 
	   Najświętszej Maryi Panny
  ul. Powstańców Śląskich 7, 87-100 TORUŃ
Biuro Parafialne:
  czynne w poniedziałki, środy i w czwartki:
  16.30 - 17.30
Tel./Faks: (56) 652 03 47
E-mail :
stawki@diecezja.torun.pl

stat4u
2011 © Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Toruniu