XV Niedziela zwykła
15 lipca 2018 roku

Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
  1. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: "kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim".
  2. We wtorek, 17 lipca, w toruńskiej katedrze, o godz. 12.00, Biskup Wiesław Śmigiel przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. w intencji służb mundurowych policji, z okazji Ogólnopolskiego Święta Policji. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy za całe środowisko policji oraz za ich rodziny.
  3. W dniu 25 lipca - obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Niech nigdy nie zabraknie nam rozsądku i wyobraźni na drodze. W naszej parafii błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę, 22 lipca, po każdej Mszy św.
    Składane przy tej okazji ofiary przeznaczamy do dyspozycji Organizacji MIVA Polska, która niesie pomoc polskim misjonarzom w zakupie i dostarczeniu środków transportu.
  4. W okresie wakacyjnym wszelkie sprawy administracyjne i biurowe załatwiamy w ciągu tygodnia po zakończeniu każdej Mszy św. Biuro parafialne nie jest czynne w stałych godzinach dyżuru duszpasterskiego. W sprawach pilnych oraz wypadkach losowych prosimy zgłaszać się w plebanii.
  5. Tradycyjnie, w dniach 3-4 sierpnia, gościć będziemy pielgrzymów z Kaszub, którzy w swej wędrówce na Jasną Górę, zatrzymują się w naszej wspólnocie parafialnej na nocleg. Pielgrzymi przybędą 3 sierpnia około godz. 17.00. Jak zawsze zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian, aby zechcieli przyjąć ich pod swój dach. Miejsca noclegowe - także uzgodnione indywidualnie z pielgrzymami - prosimy zgłaszać w zakrystii.
  6. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego spędzenia niedzielnego wieczoru ze śpiewem na ustach. Spotykamy się o godz. 19.00 na placu przy domu parafialnym.
  7. Na prośbę Dyrekcji nowopowstałej Szkoły Podstawowej "Cambridge Academy" zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną. Szkoła ma swoją siedzibę w centrum toruńskiej Starówki, zapewnia m.in. opiekę i zajęcia edukacyjne codziennie od 7.00 do 17.00, rozszerzony program języka angielskiego oraz chińskiego. Aktualnie prowadzony jest nabór dzieci do klas pierwszych. Więcej szczegółów na stronie: www.ca.torun.pl
  8. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia