V Niedziela Wielkiego Postu
29 marca 2020 roku

1. W stanie epidemii koronawirusa, w której się znajdujemy, prosimy wszystkich wiernych o przestrzeganie wymogów bezpieczeństwa sanitarnego zgodnie z przepisami państwowymi.
    Przypominamy o korzystaniu z dyspensy od obowiązku udziału we Mszy św. niedzielnej.
    Na Mszy św. w kościele może przebywać najwyżej 5 osób.
    Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. za pośrednictwem telewizji, radia i internetu a także do wspólnotowej modlitwy w rodzinach i domach.
    Pamiętajmy o ludziach starszych i samotnych.
  2. W dni powszednie w naszym kościele od godz. 17.00 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  3. W związku z zaistniałą sytuacją epidemii zarówno nabożeństwa pasyjne jak i odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę zostają odwołane.
  4. Także biuro parafialne jest nieczynne. We wszystkich sprawach duszpasterskich prosimy o kontakt telefoniczny.
  5. W Diecezji Toruńskiej obchody Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) bedą sprawowane w kościołach parafialnych bez udziału ludu, przy drzwiach zamkniętych. Tę wyjątkowo trudną decyzję podejmujemy, by nie doprowadzić do bolesnej dla kapłanów i wiernych konieczności wypraszania wiernych z kościoła dla zachowania obowiązujących przepisów władz państwowych, co do dozwolonej liczby uczestników. Decyzja ta napawa nas wszystkich bólem i smutkiem. Jest to czas cierpienia wszystkich dzieci Kościoła, który wspiera działania na rzecz wygaszenia epidemii.
  6. Termin I Komunii św. w naszej parafii został przeniesiony na 13. września br. (druga niedziela września).
  7. Tematem wiodącym najnowszego numeru tygodnika "Niedziela" jest: Jak trwoga - to do Boga.
  8. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, pokoju serca i zdrowia.