XIX Niedziela zwykła
12 sierpnia 2018 roku

Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy tę prawdę na nowo. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.
  1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Pan Bóg.
  2. 15 sierpnia wspominamy także rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku - "cudu nad Wisłą" - i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
    • 14 sierpnia - św. Maksymiliana, apostoła Niepokalanej i męczennika w Auschwitz,
    • 17 sierpnia - św. Jacka, dominikanina, misjonarza na Rusi.
  4. W okresie wakacyjnym wszelkie sprawy administracyjne i biurowe załatwiamy w ciągu tygodnia po zakończeniu każdej Mszy św. Biuro parafialne nie jest czynne w stałych godzinach dyżuru duszpasterskiego. W sprawach pilnych oraz wypadkach losowych prosimy zgłaszać się w plebanii.
  5. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Wiesława Pawlaka.