Niedziela Trójcy Przenajświętszej
16 czerwca 2019 roku

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy "w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego", powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  1. W miniony czwartek młodzież z naszej Parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości, a bierzmowanych i ich rodziny polecamy w naszych modlitwach.
  2. W środę, 19 czerwca, na godz. 14:00 zapraszamy dzieci, wychowawców, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego. Pół godziny przed Mszą będzie okazja do Spowiedzi Świętej. Chciejmy dobrze rozpocząć wakacyjny odpoczynek, nie zapominając nigdy o Panu Bogu.
  3. W czwartek, 20 czerwca, Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9:00, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: Hallera, Błękitną, Idzikowskiego, Brązową, Konduktorską, Domachowskiego i Hallera. Prosimy o zgłoszenie się do Ks. Zbigniewa lub Ks. Jarosława osoby, które przygotowują pierwszy ołtarz i osoby niosące baldachim i chorągwie.
  4. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:00.
  5. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00.
  6. W przyszłą sobotę, 22 czerwca, o godz. 10:00 w Katedrze Toruńskiej odbędą się Święcenia Kapłańskie. Otoczmy przyszłych prezbiterów naszą modlitwą i prośmy o nowe powołania.
  7. W tym tygodni patronują nam:
    • 17 VI - św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
    • 21 VI - św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), który zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
  8. Informujemy, iż w od poniedziałku biuro parafialne jest nieczynne w stałych godzinach dyżuru duszpasterskiego. Wszelkie sprawy administracyjne i biurowe załatwiamy w ciągu tygodnia po zakończeniu każdej Mszy św. W sprawach pilnych oraz wypadkach losowych prosimy zgłaszać się w plebanii.
  9. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i pamięcią modlitewną.
  10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Krystynę Głos. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.