Parafia
Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela zwykła
12 sierpnia 2018 roku

Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy tę prawdę na nowo. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.
 1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Pan Bóg.
 2. 15 sierpnia wspominamy także rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku - "cudu nad Wisłą" - i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • 14 sierpnia - św. Maksymiliana, apostoła Niepokalanej i męczennika w Auschwitz,
  • 17 sierpnia - św. Jacka, dominikanina, misjonarza na Rusi.
 4. W okresie wakacyjnym wszelkie sprawy administracyjne i biurowe załatwiamy w ciągu tygodnia po zakończeniu każdej Mszy św. Biuro parafialne nie jest czynne w stałych godzinach dyżuru duszpasterskiego. W sprawach pilnych oraz wypadkach losowych prosimy zgłaszać się w plebanii.
 5. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Wiesława Pawlaka.
Zobacz też
Pobierz
Nasze Życie
Nasze Życie
Biuro prawne
W salce parafialnej można skorzystać z Biura Pomocy Prawnej, uruchomionego w porozumieniu i przy współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Toruniu. Biuro służy bezpłatną pomocą w sprawach z zakresu prawa pracy, postępowania administracyjnego, informowania o treści obowiązujących przepisów i aktów normatywnych regulujących daną sprawę, a także pomocą w redagowaniu pism procesowych, administracyjnych i innych.
Biuro Pomocy Prawnej czynne w drugą środę miesiąca, w godz. 18.30 - 19.30.
Polecamy
One Of Us "Jeden z nas" to europejska inicjatywa obywatelska (włoskiej Fundacji Vita Nova oraz przedstawicieli 7 krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym Polski) mająca na celu zagwarantowanie każdemu człowiekowi prawa do życia od chwili poczęcia.
Strona internetowa poświęcona kampanii:
www.oneofus.eu/pl
Ogłoszenia parafialne | Historia parafii | Msze Święte i Nabożeństwa | Sakramenty | WSPÓLNOTY | GALERIA
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. Niepokalanego Poczęcia 
	   Najświętszej Maryi Panny
  ul. Powstańców Śląskich 7, 87-100 TORUŃ
Biuro Parafialne:
  czynne w poniedziałki, środy i w czwartki:
  16.30 - 17.30
Tel./Faks: (56) 652 03 47
E-mail :
stawki@diecezja.torun.pl

stat4u
2011 © Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Toruniu