Parafia
Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu
18 marca 2018 roku

W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus otwarcie mówi, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że na krzyżu zostanie wywyższony nad ziemię, aby wszystkich pociągnąć do siebie. Starajmy się jak najpełniej współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia przez osobiste nawrócenie każdego z nas. Pomocą w tym nawróceniu mogą stać się parafialne rekolekcje wielkopostne oraz rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 14, które rozpoczynamy dzisiejszej niedzieli.
 1. Rekolekcje odbędą się według następującego programu:
  • dorosłych zapraszamy na Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.30 i 18.00;
  • uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 14 uczestniczą w zajęciach rekolekcyjnych w czterech grupach wiekowych:
   • dzieci klas 0 - I - II zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne do auli szkolnej na godz. 9.50, a następnie na naukę rekolekcyjną do kościoła;
   • dzieci klas III zapraszamy na naukę rekolekcyjną do kościoła na godz. 9.50, potem spotkanie rekolekcyjne w auli szkolnej;
   • uczniowie klas IV - V - VI spotykają się w auli szkolnej o godz. 11.50, a następnie na nauce rekolekcyjnej w kościele;
   • d) uczniowie klas VII oraz gimnazjaliści spotykają się na nauce rekolekcyjnej w kościele o godz. 11.50, a następnie uczestniczą w spotkaniu w auli szkolnej;
  Przypominamy zarówno Uczniom, jak i Rodzicom, że zwolnienie uczniów na podstawie rekolekcji z zajęć lekcyjnych nie oznacza uzyskania przez nich dodatkowych dni wolnych od nauki a szkoła ma prawo do kontroli obecności na zaplanowanych w tych dniach zajęciach.
 2. Środa - 21 marca - jest dniem sprawowania sakramentu pokuty. Zapraszamy do skorzystania z posługi sakramentalnej: przed południem w godz. 8.00 - 9.00 oraz po południu w godz. 17.00 - 18.00. Zakończenie rekolekcji w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  Ofiary składane w czasie rekolekcji przeznaczone są na zakup kwiatów do świątecznej dekoracji kościoła, a taca ostatniego dnia rekolekcji zostanie przekazana do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.
 4. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek - o godz. 16.30 - dla dzieci oraz o godz. 18.00 - dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.
 5. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 12.00 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  Przed każdą Mszą św. można będzie nabyć palmy przygotowane przez panie z Parafialnego Zespołu Caritas. Pozyskane środki przeznaczone są na prowadzone od wielu lat dofinansowanie obiadów dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 14. Dziękujemy również za dobrowolne ofiary przekazane Zespołowi Caritas na ten cel.
 6. W Niedzielę Palmową młodzież gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. Toruńskie spotkanie młodych rozpocznie się w kościele Ducha Świętego (Jezuici) o godz. 13.00, a zakończy się Eucharystią pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego w katedrze o godz. 16.30.
 7. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. W naszym kościele posługujemy w konfesjonale codziennie przed rozpoczęciem Mszy św.
 8. Osoby, które zadeklarowały chęć wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej prosimy o kontakt z ks. Jarosławem.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku śp. Piotra Słomińskiego.
 10. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia. Wszystkim życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i dobrego tygodnia.
Zobacz też
Pobierz
Nasze Życie
Nasze Życie
Biuro prawne
W salce parafialnej można skorzystać z Biura Pomocy Prawnej, uruchomionego w porozumieniu i przy współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Toruniu. Biuro służy bezpłatną pomocą w sprawach z zakresu prawa pracy, postępowania administracyjnego, informowania o treści obowiązujących przepisów i aktów normatywnych regulujących daną sprawę, a także pomocą w redagowaniu pism procesowych, administracyjnych i innych.
Biuro Pomocy Prawnej czynne w drugą środę miesiąca, w godz. 18.30 - 19.30.
Polecamy
One Of Us "Jeden z nas" to europejska inicjatywa obywatelska (włoskiej Fundacji Vita Nova oraz przedstawicieli 7 krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym Polski) mająca na celu zagwarantowanie każdemu człowiekowi prawa do życia od chwili poczęcia.
Strona internetowa poświęcona kampanii:
www.oneofus.eu/pl
Ogłoszenia parafialne | Historia parafii | Msze Święte i Nabożeństwa | Sakramenty | WSPÓLNOTY | GALERIA
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. Niepokalanego Poczęcia 
	   Najświętszej Maryi Panny
  ul. Powstańców Śląskich 7, 87-100 TORUŃ
Biuro Parafialne:
  czynne w poniedziałki, środy i w czwartki:
  16.30 - 17.30
Tel./Faks: (56) 652 03 47
E-mail :
stawki@diecezja.torun.pl

stat4u
2011 © Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Toruniu