XXXIII Niedziela Zwykła
18 listopada 2018 roku

W dzisiejszą niedzielę zapraszamy do refleksji nad niezwykle istotnymi problemami naszej codzienności.
  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy:
    • Światowy Dzień Ubogich. W przygotowanym na ten dzień orędziu Ojciec Święty Franciszek zachęca, abyśmy Światowy Dzień Ubogich przeżyli jako uprzywilejowany moment nowej ewangelizacji. Ubodzy nas ewangelizują, pomagając nam odkrywać każdego dnia piękno Ewangelii. Nie przegapmy tej okazji do bycia łaskawymi. Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte do siebie nawzajem ręce mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi.
    • Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Łączymy się w modlitwie za ofiary wypadków oraz ludzi, którzy spieszą im z pomocą. Myślimy także o poprawie bezpieczeństwa i zwiększeniu poczucia odpowiedzialności użytkowników dróg tak, aby nikt nie musiał tracić życia w rozbitym samochodzie, na asfalcie czy w przydrożnym rowie.
    • W naszej wspólnocie parafialnej niedzielę tę przeżywamy w duchu modlitwy o powołania do kapłaństwa. Pragniemy odpowiedzieć w ten sposób na prośbę Zbawiciela, który zachęcał: "Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo". Dziękujemy ks. Andrzejowi Kowalskiemu, Ojcu Duchownemu i alumnom toruńskiego Seminarium za świadectwo życia seminaryjnego oraz ubogacenie dzisiejszej liturgii.
      Po Mszach świętych u księży kleryków można otrzymać deklaracje członkowskie Towarzystwa Przyjaciół toruńskiego seminarium oraz - za dobrowolną ofiarę - czasopismo kleryckie "Sługa", kalendarz seminaryjny oraz płytę CD kleryckiego zespołu "Synowie".
    • Kontynuujemy również akcję charytatywną Rodzina - Rodzinie. Stąd przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc materialną czterem rodzinom w Aleppo, które nasza parafia objęła swoją opieką.
  2. Uczniów klas III gimnazjum - kandydatów do bierzmowania - zapraszamy na dzisiejszą wieczorną Mszę Świętą oraz spotkanie formacyjne, które odbędzie się po jej zakończeniu.
  3. Liturgia nadchodzącego tygodnia wspomina:
    • 20 listopada - św. Rafała Kalinowskiego, polskiego karmelitę;
    • 21 listopada - Najświętszą Maryję Pannę w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu;
    • 22 listopada - św. Cecylię, męczennicę, patronkę śpiewu i muzyki kościelnej;
    • 24 listopada - św. Andrzeja Dung - Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.
  4. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy pod adresem pani Joanny, naszej organistki oraz p. Anny i scholi parafialnej.
  5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. To ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy św. o godz. 12.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu podziękujemy za łaski minionego roku, a Królowi Wszechświata i ludzkich dziejów zawierzymy naszą przyszłość.
  6. Zapraszamy na spotkanie Klubu Parafialnego, które odbędzie się w salce parafialnej w niedzielę, 25 listopada, o godz. 15.00. W naszym zamyśle pragniemy, aby spotkania te odbywały się cyklicznie w taki sposób, by Klub Parafialny stał się miejscem spotkań naszej Wspólnoty. Spotkania te chcemy ubogacać projekcją ciekawych filmów, połączoną z wymianą myśli na temat przedstawionych zagadnień, własnymi przeżyciami, prelekcjami zapraszanych ludzi Kościoła, kultury czy historii. Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych wspólnotowym spędzeniem niedzielnego popołudnia.
  7. W naszych modlitwach pamiętajmy także o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.