Święto Chrztu Pańskiego
13 stycznia 2019 roku

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
  1. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem "Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!". W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
  2. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, "aby byli jedno", w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę, a także udział w modlitewnych spotkaniach ekumenicznych, które odbędą się:
    • 18 stycznia (piątek), godz. 20.00 - Ekumeniczny Wieczór Chwały, Kościół Akademicki pw. Ducha Świętego w Toruniu, ul. Piekary 24
    • 19 stycznia (sobota), godz. 19.00 - Koncert Charytatywny Fundacji
    • "Światło" w Ratuszu Staromiejskim, Toruń, Rynek Staromiejski 1
    • 22 stycznia (wtorek), godz. 17.00 - Kościół Rzymskokatolicki, Kaplica Wydziału Teologicznego, Toruń, ul. Gagarina 37
    • 23 stycznia (środa), godz. 17.00 - Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Parafia pw. św. Mikołaja w Toruniu, ul. Podgórna 69
    • 27 stycznia (niedziela), godz. 17.00 - Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP, Parafia pw. św. Szczepana w Toruniu, ul. Strumykowa 8
  3. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
    • Niedziela, 13 stycznia: Łączna - od Stawek Południowych do Kniaziewicza, Bekasa, Puchacza, Sowia, Kniaziewicza (domki przy skrzyżowaniu z ul. Łączną)
    • Poniedziałek, 14 stycznia: Bloki: Kniaziewicza 2, 4 oraz Kniaziewicza - od Łódzkiej do Hallera
    • Wtorek, 15 stycznia: Łączna - od Kniaziewicza do Jednostki Wojskowej; Sinorackiej, Czachowskiego; Plebiscytowa
    • Środa, 16 stycznia: Kniaziewicza - od Hallera do Andersa
    • Czwartek, 17 stycznia: Okólna - koło Jednostki Wojskowej i od ul. Łódzkiej
    • Piątek, 18 stycznia: Złota, Okrzei
    • Sobota, 19 stycznia: Srebrna, Tęczowa, św. Wojciecha
    • Niedziela, 20 stycznia: Błękitna
    • Poniedziałek, 21 stycznia: Biała
    Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00. Przypominamy, iż w związku z kolędą biuro parafialne nie będzie czynne w wyznaczonych godzinach urzędowania. Sprawy biurowe prosimy załatwiać - w miarę możliwości - w łączności ze Mszą św. o godz. 7.30. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej.
  4. W tym tygodniu patronują nam:
    • 17 stycznia - św. Antoni, opat, egipski pustelnik;
    • 19 stycznia - św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
  5. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.