XXIV Niedziela Zwykła
16 września 2018 roku

Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
  1. Na dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
  2. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.
  3. Przed kościołem odbywa się dziś zbiórka do puszek z przeznaczeniem na kontynuację akcji charytatywnej Rodzina - Rodzinie. Wspomagamy 4 rodziny syryjskie mieszkające w Aleppo i należące do wspólnoty kościoła rzymskokatolickiego. Bliższe informacje dotyczące tych rodzin można znaleźć w gablocie ogłoszeń duszpasterskich.
  4. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie informacyjne rodziców uczniów klas III gimnazjum - kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  5. W sposób szczególny zapraszamy młodzież naszej wspólnoty parafialnej do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  6. Ponadto patronują nam:
    • 20 września - święci Andrzej Kim Tae-gon, Paweł Chong Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego,
    • 21 września - św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista.
  7. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  8. Na prośbę firmy Medica Badania informujemy, iż w dniu 20 września (czwartek), w godz. 9.00-17.00 - w ramach umowy z NFZ w zakresie profilaktyki raka piersi - będzie można skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Kobiety spoza grupy refundowanej mogą skorzystać z badania odpłatnie w kwocie 80 zł. Mammobus zostanie podstawiony na wewnętrzny parking przy domu parafialnym.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd pielgrzymkowy do Częstochowy organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w niedzielę, 23 września 2018 roku.
    Wyjazd autokaru z parkingu przed kościołem o godz. 5.00; powrót planowany jest około godz. 21.30. W ramach wyjazdu uczestniczymy we Mszy św. celebrowanej o godz. 11.00 na Wałach Jasnogórskich, a w drodze powrotnej nawiedzimy Sanktuarium Maryjne w Gidlach.
    Zapisy przyjmują p. Wiesława Konrad i p. Roman Skibiński oraz osoby, które w dniu dzisiejszym kwestują na pomoc dla Syrii. Koszt wyjazdu 65 zł - wpłata przy zapisie - 30 zł.
  10. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.