Niedziela Męki Pańskiej
24 marca 2024 roku

1. Niedzielą Palmową czyli Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień.
    Dziś o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
    O godz. 21.00 Apel Jasnogórski, którym zakończymy nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
  2. Okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu:
    • od poniedziałku do środy przed każdą Mszą św.,
    • dodatkowo w Wielki Wtorek 26 marca od godz. 8.00 do 9.00 oraz od godz. 16.30 do Mszy św. wieczornej włącznie,
    • w Wielki Czwartek: od godz. 15.30 do 17.00,
    • w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę: od godz. 10.30 do 12.00 i od godz. 15.30 do 17.00.
  3. Nie będzie spowiedzi przed jak i podczas celebracji Triduum Paschalnego.
  4. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu będzie czynne tylko w Wielki Poniedziałek.
  5. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla zostanie odprawiona Msza Krzyżma, podczas której zostaną poświęcone oleje święte oraz obecni księża odnowią przyrzeczenia kapłańskie.
  6. Triduum Paschalne w kościele parafialnym rozpoczniemy sprawowaniem Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
    Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji tzw. Ciemnicy; adoracja potrwa do północy.
  7. Wielki Piątek:
    • od godz. 7.30 adoracja Najświętszego Sakramentu;
    • o godz. 15.00 nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia;
    • o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej;
    • o godz. 21.00 odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali;
    • adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.
    W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post.
    Ofiary składane przy okazji adoracji Krzyża oraz Grobu Pańskiego przeznaczone są na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
  8. Wielka Sobota to czas modlitwy przy Grobie Pańskim i wyciszenia;
    • od godz. 7.30 adoracja Najświętszego Sakramentu;
    • błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.
    • Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 22.00 i zakończymy procesją rezurekcyjną.
      Przynosimy ze sobą świece.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
  10. Przewodnim tematem najnowszego numeru tygodnika katolickiego "Niedziela" jest: "Jak rozumieć i właściwie przeżyć Triduum Paschalne?".
    Wewnątrz numeru dodatek "Ziemia Jezusa w potrzebie".
    Ukazał się także kolejny numer Magazynu Niedzieli, a w nim. m.in.:
    "Zdumiewający Jezus z Faustynowych objawień",
    "Prymas - pierwszy po królu",
    "Oblicze Chrystusa w sztuce chrześcijańskiej".
    Cena Magazynu 15 zł. Polecamy.
  11. Wszystkim jubilatom i solenizantom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
    • śp. Stanisława Witczaka, lat 74,
    • śp. Zdzisława Jankowiaka, lat 96,
    • śp. Zygmunta Kubackiego, lat 87.
    "Wieczny odpoczynek...".
  1. Flaga Ukrainy

Caritas Diecezji Toruńskiej włączyła się w organizację pomocy dla Ukrainy.
    Wszyscy, którzy chcą pomóc w tej akcji, mogą zasięgnąć informacje jej dotyczących w centrach Caritas na terenie naszej diecezji.

Adres: ul. Sz. Bydgoska 1, 87-100 Toruń
    Adres biura: ul. Przysiek 75, 87-134 Zławieś Wielka
    Telefon: +48 56 674 44 01, +48 56 674 44 03, +48 56 674 44 00
    E-mail: torun@caritas.pl
    Strona internetowa oddziału diecezjalnego Caritas
    Strona internetowa Caritas Polska "Pomoc dla Ukrainy"
  2. Informujemy, że tygodnik "Niedziela" można zakupić także jako wydanie elektroniczne. Wystarczy wejść na stronę www.e.niedziela.pl i wybrać formę zakupu (za pomocą smsa lub przelewu), a w ciągu kilku chwil otrzyma się nowy numer Tygodnika. Można także zamówić prenumeratę elektroniczną tygodnika. Szczegółowe informacje na podanej stronie.
Zobacz teź
Przeczytaj
Nasze Życie
Biuro Pomocy Prawnej
W salce parafialnej można skorzystać z Biura Pomocy Prawnej, uruchomionego w porozumieniu i przy współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Toruniu. Biuro służy bezpłatną pomocą w sprawach z zakresu prawa pracy, postępowania administracyjnego, informowania o treści obowiązujących przepisów i aktów normatywnych regulujących daną sprawę, a także pomocą w redagowaniu pism procesowych, administracyjnych i innych.
Telefon kontaktowy: 56 652 03 47
Polecamy
One Of Us "Jeden z nas" to europejska inicjatywa obywatelska (włoskiej Fundacji Vita Nova oraz przedstawicieli 7 krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym Polski) mająca na celu zagwarantowanie każdemu człowiekowi prawa do życia od chwili poczęcia.
Strona internetowa poświęcona kampanii:
www.oneofus.eu/pl