XXVIII Niedziela Zwykła
14 października 2018 roku

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października, będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II.
  1. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Możemy to uczynić włączając się swoimi ofiarami w kwestę, jaką przed naszym kościołem prowadzi dzisiaj młodzież - kandydaci do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  2. W przeżywanym dziś Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  3. W poniedziałek, 13 października, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
    W tym dniu, w kościele p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu - II Rubinkowo, o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci. Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu w pierwszym półroczu 2018 roku.
  4. W czwartek, 18 października, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
    Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia zaprasza pracowników Służby Zdrowia na Mszę św. w ich intencji, która sprawowana będzie w czwartek o godz. 18.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Po Mszy św. spotkanie w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II.
  5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej zapraszamy w czwartek, 18 października na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, a po jego zakończeniu - do salki w domu parafialnym w celu pobrania miary szatek komunijnych.
  6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na Mszę świętą, która zostanie odprawiona 19 października o godz. 18.00 w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.
    Będzie to Msza święta z udziałem małżeństw, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie. Uczestnictwem we Mszy świętej wpisujemy się w obchody 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, który dzisiaj - jako św. Jan Paweł II - patronuje rodzinom.
  7. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
  8. Przypominamy, że w naszym kościele parafialnym spotykamy się modlitwie różańcowej w kościele:
    • z dziećmi - od poniedziałku do piątku o godz. 16.30;
    • z młodzieżą i dorosłymi - codziennie o godz. 17.30.
    Po zakończonym nabożeństwie - wieczorna Msza św.
    Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
  9. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożone zostały kartki wypominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.
  10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.
Obchody Dnia Papieskiego
    W Toruniu w dzisiejszą niedzielę obchody będą miały następujący przebieg:
    • 12.30 - uroczysta Msza Święta w Katedrze Świętych Janów
    • 13.30 - pochód pod pomnik Jana Pawła II