ks. Wojciech Raszkowski, proboszcz
Tytuł, sprawowane funkcje

mgr teologii, Kanonik Honorowy Kapituły Katedralnej Toruńskiej, proboszcz parafii

Opieka nad wspólnotami

Urodzony

Dnia 29 lipca 1961 r. w Lubawie

Wy¶więcony

Dnia 17 maja 1986 r. w Pelplinie przez bpa Mariana Przykuckiego

W parafii ustanowiony

Z dniem 1 sierpnia 2004 r.

Imieniny obchodzi

W dniu 23 kwietnia

Z życiorysu ks. Wojciecha...
Ks. Wojciech Raszkowski po ¶więceniach kapłańskich pracował jako wikariusz w parafii Żukowo, następnie pełnił funkcję notariusza w Kurii Biskupiej w Pelplinie. Po utworzeniu Diecezji Toruńskiej 25 marca 1992 r. został mianowany Kanclerzem Kurii Diecezjalnej Toruńskiej. Dnia 22 maja 1999 r. został Kanonikiem Honorowym Kapituły Katedralnej Toruńskiej. W latach 2001-2004 sprawował urz±d proboszcza w parafii Wniebowzięcia Naj¶więtszej Maryi Panny w Chełmnie, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. 31 lipca 2004 r. dziekan dekanatu ks. kan. Leon Ulatowski dokonał wprowadzenia ks. Wojciecha Raszkowskiego na urz±d proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia Naj¶więtszej Maryi Panny.